KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 11919318
*
nr 1191 9318
Ronald de Wolfe
(f. 1920), Storbritannien
Oljemålningar, 2 st, Kustlandskap, 29x46 & 48x55
Kondition: färgbortfall, slitage, skador
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2018
kl 18:32:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 09:57:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ronald de Wolfe
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Ronald de Wolfe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri oljemålningar ronald de wolfe storbritannien vatten
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:30
*
Ronald de Wolfe
Kondition: färgbortfall, slitage, skador
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Ronald de Wolfe
nr 1191 9318
Ronald de Wolfe
(f. 1920), Storbritannien
Oljemålningar, 2 st, Kustlandskap, 29x46 & 48x55
Kondition: färgbortfall, slitage, skador
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/6 09:57:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ronald de Wolfe
Ronald de Wolfe, född i London 1920, mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Ronald de Wolfe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri oljemålningar ronald de wolfe storbritannien vatten
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:30



